Teleskopik Vinç Kiralama Nasıl Yapılır? Teleskopik Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Teleskopik mobil vinç, ağır yüklerin kaldırılmasında ve/veya zemine gömülmüş makinelerin kurtarılmasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Teleskopik vinçler, 10-90 metre bom uzunluğuna ve 10 ton ile 1000 ton arasında kaldırma kapasitesine sahiptirler.

Yük kaldırırken aynı zamanda 180 derecelik dönüş yapabilmektedirler, ayrıca pinyon dişliler üzerinde 360 derece dönebilen varyasyonları da mevcuttur.

Hidrolik jib bomu ile dikeyde kanca altı 80 metre yüksekliğe, yatayda da 60 metre gibi inanılmaz mesafelere ulaşmaktadırlar.

Önemli olan teleskopik vinç’in yapılacak işe olan uygunluğunun belirlenmesi ve ona göre kiralanması/satın alınmasıdır. Çünkü bahsedilen ekstra uzunluklara ve özelliklere sahip teleskopik vinçler oldukça yüksek maliyetlidirler.

Teleskopik Vinç Kullanım Senaryoları Nelerdir?

Bir Mobil Vinç çeşidi olan teleskopik vinçler, önlerine ve arkasına ekstra olarak ilave edilebilen destek ayakları sayesinde normalden çok daha ağır yükleri maksimum stabilite ile kaldırabilen bir mobil vinç çeşididir. Genellikle bir tır veya kamyon arkasına monte edilmektedirler. Transferleri çok kolaydır. Fabrika taşıma, sanayi kurulum işleri, tersanelerde yapılacak nakliye ve yük kaldırma işlemleri ve makine kurulumlarında teleskopik vinçler büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Vinç bir kamyon üzerine kurulu olduğundan transferi oldukça kolay, mobilitesi de yüksektir. Araç üstü vinç çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için Araç Üstü Vinç Nedir? Mobil Vinç Özellikleri Nelerdir? isimli yazımıza gözatabilirsiniz.

liebherrteleskopik

 

Teleskopik Vinç Fiyatları ve Kiralama Ücretleri

Teleskopik vinçler, bir mobil vinç türü olarak varsayılsalar da, fiyatları ortalama bir mobil vinçten çok daha pahalıdır, çünkü kaldırabilecekleri yükler ve çıkabildikleri yükseklikler ortalama bir mobil vinçten çok daha yüksektir. Bu nedenle satın almaya pek uygun olmayan teleskopik vinçler, genellikle kiralama seçeneği ile kullanılırlar. Sizler için her türlü mobil vinç kiralama hizmetini sunan Büyük Araç, ihtiyaçlarınıza en uygun teleskopik mobil vinç kiralama hizmetini de size sunmaktadır. Şirketimize ulaşarak işinize en uygun büyük aracın belirlenmesi ile birlikte nasıl bir vince ihtiyacınız var ise onu kiralamanız sağlanır. Örneğin yapılacak iş 50-60 ton civarında değil ise bir teleskopik vinç kiralamanıza gerek yoktur, bu gibi durumlarda Hiyap Vinç Kiralama tercih edilebilir.

Teleskopik Mobil Vinç Kiralama ücretleri ise bizimle iletişime geçtikten sonra, yapılacak iş ve kiralanacak araç göz önünde bulundurularak belirlenecek bir parametredir.

teleskopikmobilvinc

Teleskopik Vinç Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Her türlü iş makinesini sahip oldukları aparat çeşitleriyle kolaylıkla çekebilmektedirler.
 • Teleskopik vinçler araç üstü vinç – mobil vinç çeşidi olduğundan ulaşımı çok kolay büyük araçlardır.
 • Hareket halinde bir teleskopik vinç, adeta normal bir kamyon olarak yol alacaktır. Herhangi ekstra bir römorkör ihtiyacı bulunmamaktadır.
 • Her türlü düzgün yolda gidebilir, yollara zarar vermeden iş tamamlayabilirler.

Teleskopik Vinç Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

 • Satın alma maliyetleri oldukça yüksektir. Bu nedenle Büyük Araç gibi güvenilir bir site üzerinden kiralanmaları daha mantıklı olacaktır.
 • Toprak arazilerde çalışmaya pek uygun değillerdir.
 • Çok uzun süren işlerde çalıştırılmaları doğru değildir, teleskopik vincin ömrünü azaltan bir durumdur.

liebherrteleskopik

Teleskopik Vinç Kiralama Öncesi Dikkat Edilecek Teknik Özellikler

Teleskopik Vinçin boyutu: Mobil vincin trafik içerisinde işgal ettiği boyutu ve alanı, ayrıca çalışma sırasında sahip olacağı ayak açıklığı, bom yüksekliği ve dönüş çapı gibi bilgiler, mutlaka öğrenilmesi gerekilen bilgilerdir. Dar bir alanda çalışılacağı varsayılırsa, bu bilgiler hayati öneme sahip olacaktır.

Teleskopik Vinç Ağırlığı: Vinç Aks’ı ve kanca ağırlığı gibi bilgiler, öğrenilmesi gereken bilgilerdir.

Sürüş Hızı: Aracın indirme ve kaldırma hızını ve ayrıca bom kaldırma hızını içerir.

Bütün bu bilgileri öğrenip, size en uygun teleskopik mobil vinci kiralamak için Büyük Araç ile iletişime geçebilir, işlerinizi en profesyonel şekilde halledebilirsiniz.

Vinç Çeşitleri Nelerdir? Adım Adım Vinç Kiralama Rehberi isimli yazımıza da giderek mobil vinç kiralama hakkında pek çok soru işaretini cevaplandırabilirsiniz.

Ayrıca başka bir mobil vinç türü olan Hiyap Vinç Kiralama hakkında da bilgi edinmek isterseniz Hiyap Vinçlerin özellikleri Nelerdir? Hiyap Vinç Kiralama Ücretleri Ne Kadardır? isimli yazımıza gidebilirsiniz.

Yorumlar

 • Tyrion lannister38
  Ağustos 6, 2019 Orada 10:12 pm

  Güzel çok faydali beğendim tesekkur ederim

  • Büyük Araç
   Ağustos 6, 2019 Orada 10:14 pm

   Rica ederiz 🙂

Bir yorum yap