Hiyap Vinçlerin Özellikleri Nelerdir? Hiyap Vinç Kiralama Ücreti Ne Kadardır?

İsveçli bir marka olan Hiab tarafından üretilen bu vinç çeşidi, zamanla markanın adını almış ve jenerikleşmiştir. Bu model vinçler diğerlerinden çok temel noktalarla ayrılırlar. Hiyap Vinç, aslında kamyon üzeri kullanılan bir hidrolik vinç çeşididir. Hiyap Vinçler 6, 8, 10 ve kimi zaman 12 tekerlerli dev kamyonlar üzerinde çalışabilirler. Ülkemizde çok rağbet gören Hiyap Vinçler, özellikle mobil oluşlarıyla dar alanlarda yüksek kapasiteli taşıma işleri yapmada oldukça başarılılardır.  Hiyap Vinçler, uzatma durumlarına göre tek kırmalı veya çift kırmalı olarak adlandırılırlar. Bu tek-çift kırma arasındaki fark da vincin ne kadar uzanıp yük alabileceği ile ilgilidir. İnşaat sektöründe çokça sevilen Hiyap Vinçler, Hidrolik sistemleri sayesinde kendilerinden beklenmeyecek yükleri rahatlıkla kaldırabilirler. Sizin de bir Hiyap Vinç’e ihtiyacınız varsa ancak nereden kiralayacağınızı bilmiyorsanız, Buyukarac.com olarak hizmetinizdeyiz. Bize her an Hiyap Vinç Kiralama ihtiyacınız için ulaşarak rahatlıkla size en uygun vinci kiralayabilirsiniz.

Vinç çeşitleri nelerdir ve adım adım vinç kiralama rehberi  yazımıza buradan ulaşabilir ve aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Hiyap Vinçler Ne Kadar Ağırlıkla Çalışabilir?

Düşünüldüğünde, kamyon üzerine monte edilmiş bir vinç çeşidi olan Hiyap’ın pek de yüksek ağırlıklarla çalışamayacağı fikri yaygın olabilir. Ancak bu tamamiyle yanlıştır. Hiyap Vinçler, modeline göre 3 tondan 110 tona kadar ağırlık kaldırma gücüne sahip olabilirler. Size en uygun olan vinci belirlemek için kiralama servisi ile doğrudan iletişimde bulunmanız gerekiyor. Yapacağınız işe göre size en uygun vinci onlar belirleyecek ve hiyap vinç kullanarak İstanbul’un çoğu semtindeki dar sokakları aşmanız bir dert olmayacaktır. Ayrıca vincin taşıma gücünü belirleyen önemli unsurlardan biri de onu taşıyan aracın stabilitesidir. Hiyap Vinçler, yalnızca kamyon üstü değil, tır, traktör hatta gemi ve benzeri araçların üzerinde de kullanılmaktadır. Bu nedenle yapacağınız iş için uygun aracın seçilmesi denge açısından problem yaşamamanızı sağlayacaktır.

Hiyap vinçlerin tonajları şu şekilde sıralanabilir:

 • 5 Tonluk Hiyap Vinç
 • 10 Tonluk Hiyap Vinç
 • 20 Tonluk Hiyap Vinç
 • 30 Tonluk Hiyap Vinç
 • 60 Tonluk Hiyap Vinç
 • 80 Tonluk Hiyap Vinç

Bu tonajlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İşinize en uygun Hiyap Vinci kiralamak için mutlaka Buyukarac.com yetkilileri ile iletişime geçin.

hiyapxpro

Hiyap (Hiab) Vinç Kiralama Ücretleri Nedir?

İstanbul içi 7/24 vinç kiralama hizmeti alabileceğiniz Büyük Araç, sizlere  hiyap vinç kiralama hizmeti de sunuyor. Bu hizmetimizden faydalanmak için bize kolayca ulaşabilir, herhangi bir sorunuzu cevaplandırabilirsiniz. Hiyap Vinçler, kendi içlerinde de pek çok farklı modele ayrıldığından, fiyatları konusunda en doğru bilgi yapacağınız işi öğrenen kiralama şirketinden alacaksınızdır. Vinç kiralama konusunda fiyatı belirleyen parametreler kabaca şunlardır:

 1. Yapılacak İş ve Süresi

Yapılacak işin ağırlığına ve kiralama süresinin uzunluğuna/kısalığına göre kiralama ücreti de artar veya azalır.

 1. Kiralanmak istenen vincin ton ve metre spesifikasyonları

Kiralamak istediğiniz vincin kaldırma gücü, tek veya çift kırma olması, monte edili olduğu aracın büyüklüğü gibi detaylar, genel olarak kiralamanın fiyatını da belirlemektedir. 3 tonluk ve kamyona monte edilmiş bir hiyap vinç kiralama ücreti uygun olacakken, 110 tonluk devasa bir tıra monte edilmiş hiyap vinç daha pahalı olacaktır. Burada önemli olan ihtiyacınıza göre en doğru vinci seçmek ve kiralama ücretini minimumda tutabilmektir.

 1. Kiralamanın yapılacağı bölge

Bizler, Büyük Araç ekibi olarak İstanbul’un tüm ilçelerine profesyonel vinç kiralama hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ancak çoğu firma, çalışılacak semt için farklı fiyatlar verme eğilimindedir. Bu nedenle kiralama yapacağınız firmayı doğru belirlemeli ve profesyonel çalıştığına emin olmalısınız.

HIAB

Araç Üstü Vinçler (Hiyap Vinçler) Nerelerde Kullanılır?

Hiyap veya Araç Üstü Vinçler, ton farklılıkları nedeniyle çok geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Seçeceğiniz aracın modeline göre yapabileceğiniz işler çok geniş bir skaladadır. Sıralamamız gerekirse Hiyap Vinçler genellikle şu işlerde kullanılır:

 • Yol Çalışmaları
 • Yüksek gerilim hattı çalışmaları
 • Şantiyeler ve inşaatlar
 • Araç taşıma işleri
 • Fabrika kurma işleri
 • Gemi boşaltma ve liman taşımacılığı işleri

Bunlar ve bunlar gibi pek çok farklı iş kategorisi Hiyap yani Araç üstü vinçlerin çalışma alanlarına örnek verilebilir.

hiyapvincler

Hiyap Vinç Kiralama’nın Güvenli Yolları

İstanbul Hiyap vinç kiralama veya herhangi bir başka vinç kiralama işinde yapmanız gereken bir numaralı işlem, ilk önce kendi yapacağınız işi belirlemektir. Kendi yapacağınız işi ve ihtiyacınız olan metre/ton ölçeğini bulduktan sonra yapmanız gereken vinç kiralama şirketleri ve siteleri arasında bir araştırma yapmaktır. Yapacağınız bu araştırmada dikkat etmeniz gerekenleri Vinç Kiralama Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar yazımızdan bulabilirsiniz. Buyukarac.com olarak sizlere en uygun, güvenilir ve profesyonel hiyap vinç kiralama servisini sunmakta kararlıyız.  Hiyap Vinç Kiralamak için doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

Hiyap (Hiab) Vinç Nedir? Son Model Hiyap Vinç Örnekleri ve Olası Kullanım Senaryoları isimli videomuzu izleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Yorumlar

mood_bad
 • No comments yet.
 • Bir yorum yap